CELEBRITY

Japan Open 2024. Hurkacz zwyciężył w Tokio i wciąż szuka trenera

Published

on

W Tokio rozpoczął się w środę (25 września) tenisowy turniej mężczyzn ATP 500 Kinoshita Group Japan Open Tennis Championships 2024. Polskich kibiców impreza interesuje zwłaszcza dlatego, że właśnie w stolicy Japonii do rywalizacji w ATP Tour po blisko miesięcznej przerwie, wraca najlepszy obecnie polski tenisista Hubert Hurkacz (8. ATP). Polak został rozstawiony z numerem drugim i w pierwszej rundzie zmierzył się z amerykańskim tenisistą Marcosem Gironem (47. ATP) wygrywając w trzech setach 6:4, 6:7 (5), 6:4.

Menu
25 września, 2024

Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie turnieju w Tokio pokonał amerykańskiego tenisistę Marcosa Girona. Fot. Japan Open 2024/ATP Tour

Środowy mecz z powodu opadów deszczu rozgrywany pod zamkniętym dachem, od początku był bardzo wyrównany, a obaj tenisiści w zdecydowanej większości pewnie wygrywali własne gemy serwisowe. W secie otwarcia jako pierwszy przed szansą zdobycia breaka stanął w gemie trzecim niżej notowany Marcos Giron, ale nie wykorzystał breaka-pointa. Wydawało się, że o wyniku pierwszej partii meczu zadecyduje dopiero tie-break lecz w gemie 10, prowadząc zgodnie z regułą własnego serwisu 5:4 Hubert Hurkacz zdołał przełamać serwis broniącego się przed przegraniem seta przeciwnika, wygrywając trwający 34 minuty pierwszy set meczu 6:4.

Pomocny okazał się dobrze funkcjonujący serwis Polaka, który posłał w tej części meczu sześć asów popełniając jeden podwójny błąd serwisowy, podczas gdy Amerykanin miał w secie otwarcia dwa asy i nie popełnił ani jednego podwójnego błędu serwisowego.