Connect with us

CELEBRITY

Guadalajara Open. Magdalena Fręch wygrywa turniej w Meksyku. Życiowy sukces Polki!

Published

on

Tak z wygranej cieszyła się Magdalena Fręch.
– Marzenia się spełniają. To mój pierwszy tytuł w cyklu WTA. To naprawdę niesamowite uczucie. Chciałabym podziękować mojemu trenerowi za wspieranie mnie przez tyle lat. Zrobiliśmy to wspólnie, to praca zespołowa. Pracujmy dalej, bo chcemy wygrywać więcej – mówiła po wygranej w finale Magdalena Fręch

Rozstawiona w imprezie z numerem piątym Magdalena Fręch, która rozpoczynała turniej jako 43. zawodniczka rankingu światowego, była faworytką finałowego meczu z klasyfikowaną 109 miejsc niżej Olivią Gadecki i wywiązała się z roli faworytki sięgając po upragniony tytuł, ale zwycięstwo nie przyszło podopiecznej trenera Andrzeja Kobierskiego łatwo. Wyrównanym mecz finałowy trwał godzinę i. 58 minut.

W secie otwarcia tylko na początku tenisistki miały okazje na zdobycie breaka: Polka po jednej w gemach pierwszym i trzecim, Australijka – dwie w gemie drugim. Od tego momentu obie zawodniczki już pewnie utrzymywały serwis, nie było już żadnego break-pointa, więc o wyniku pierwszej partii meczu, decydował tie-break.

W rozstrzygającej rozgrywce zarówno Magdalena Fręch jak i Olivia Gadecki grały nerwowo, miały problemy z wygrywaniem akcji rozpoczynanych własnym serwisem, stąd pierwszych pięć punktów padło łupem tenisistek odbierających podanie rywalki. To oznaczało prowadzenie Polki 3:2 z przewagą mini-przełamania, a kiedy Magdalena Fręch pierwsza zdobyła punkt przy własnym serwisie podwyższając wynik na 4:2, znalazła się o trzy wygrane akcje od zwycięstwa w secie. Australijka natychmiast jednak odpowiedziała mini re-breakiem, po czym zdobywając dwa punkty przy własnym serwisie sama objęła prowadzenie 5:4, przy czym teraz wynikało to wyłącznie z kolejności serwowania.

W zaistniałej sytuacji Magdalena Fręch nie mogła już raczej pozwolić sobie na przegranie choćby jednej wymiany przy swoim serwisie i wytrzymała obciążenie, a co równie ważne wychodząc na prowadzenie 6:5 wypracowała piłkę setową i chociaż wówczas serwis do dyspozycji miała Olivia Gadecki., punkt na wagę zwycięstwa w secie zdobyła Polka, wygrywając trwający godzinę i 14 minut set otwarcia 7:6 (5).

W drugim secie finału, na korcie działo się nawet więcej, a szala zwycięstwa w drugiej partii meczu przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Lepiej tę część finału rozpoczęła Olivia Gadecki już w pierwszym genie zdobywając break, a następnie podwyższając wynik na 2:0. Magdalena Fręch, znana z nieustępliwości oraz tego, że walczy bez względu na rezultat szybko, bo już w gemie czwartym, odrobiła stratę, a kiedy w gemie ósmym zdobyła break na 5:3 była już tylko o jeden wygrany gem od życiowego sukcesu, a na dodatek za moment miała do dyspozycji serwis. Polka, serwująca po zwycięstwo i tytuł mistrzowski., w wyrównanym gemie dziewiątym, w którym tenisistki zdobywały punkty na przemian, wypracowała nawet przy prowadzeniu 40:30 meczbola, ale go nie wykorzystała, a co gorsza przegrała również dwie następne wymiany, co oznaczało, że Olivia Gadecki – po breaku – wróciła do meczu.

Upragnione zwycięstwo oddaliło się od Polki, gdyż rywalka mogła w kolejnym gemie przy swoim podaniu doprowadzić w secie drugim do remisu 5:5 i wszystko jeszcze mogło się w finale zdarzyć, ale zmarnowanie piłki meczowej nie wyprowadziło Magdaleny Fręch z równowagi. Podopieczna trenera Andrzeja Kobierskiego, w gemie 10 drugiego seta, gdy Australijka serwowała by wyrównać w secie na 5:5 wywarła na przeciwniczce taka presję, że ta zupełnie się pogubiła. Magdalena Fręch wygrała kluczowy gem 10 drugiej partii finału na sucho, zwyciężyła w secie drugim 6:4 i po pokonaniu Olivii Gadecki 7:6 (5), 6:4 – została mistrzynią turnieju WTA 500 Guadalajara Open Akron 2024 w grze pojedynczej!