NFL

China Open 2024. Magda Linette w trzeciej rundzie w Pekinie

Published

on

Magda Linette (45. WTA) pokonała w sobotę nad ranem czasu polskiego Japonkę Moyukę Uchijimę (63. WTA) 6:4, 4:6, 6:3 i – tak jak dzień wcześniej Magdalena Fręch – awansowała do trzeciej rundy, a więc 1/16 finału rozgrywanego na twardym korcie w Pekinie znaczącego turnieju tenisowego WTA 1000 China Open 2024. W meczu o awans do 1/8 finału prestiżowej imprezy w stolicy Chin Magda Linette, trzecia obecnie polska tenisistka w rankingu WTA, zmierzy się z Włoszką o polskich korzeniach Jasmine Paolini (5. WTA), turniejową trójką.

Poznanianka, dla której mecz z Uchijimą był pierwszym podczas turnieju China Open 2024, była faworytką w konfrontacji z niżej notowaną Japonką i wywiązała się z tej roli, choć nie był to dla poznanianki tenisowy spacerek.
W secie otwarcia szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Polka jako pierwsza wypracowała break-pointa, ale go w gemie czwartym nie wykorzystała, a po kilku minutach przegrywała 2:3 ze stratą serwisu na koncie. Magda Linette natychmiast jednak odpowiedziała re-breakiem, przełamując serwis rywalki w długim gemie szóstym, w którym wykorzystała trzeciego break-pointa, po czym i już do końca seta raczej dyktowała warunki na korcie. W gemie ósmym Polka zmarnowała wprawdzie aż cztery okazje na brak, ale w gemie 10., kiedy Japonka przegrywając 4:5, broniła się przed porażką w secie, poznanianka dopięła jednak swego, dzięki drugiemu w meczu breakowi, wygrywają trwający 59. minut set otwarcia 6:4.

Trzeci set Polka zaczęła źle, od straty podania, a za moment przegrywała już 0:2. Wyżej notowana w światowym rankingu tenisistka z Poznania w porę jednak opanowała sytuację na korcie. Od wyniku 2:0 dla rywalki Magda Linette była lepsza w pięciu gemach z rzędu i prowadząc 5:2 znalazła się już tylko o jeden wygrany gem od trzeciej rundy turnieju w Pekinie.

Polka mogła nawet zakończyć mecz już w następnym gemie, ale wówczas przy serwisie Japonki nie wykorzystała jednej piłki meczowej. Nerwowo dla Magdy Linette było również w dziewiątym gemie trzeciego seta, kiedy to serwowała po zamknięcie meczu zwycięstwem, gdyż Japonka obejmując prowadzenie w tym gemie 40:30, a następnie jeszcze przy przewadze, dwukrotnie stanęła przed szansą zdobycia re-breaka i powrotu do meczu. Magda Linette wybrnęła jednak z tych opresji i przy trzeciej piłce meczowej zakończyła mecz zwycięstwem, wygrywając decydujący trzeci set spotkania 6:3 i pokonując Moyukę Uchijimę 6:4, 4:6, 6:3 zameldowała się w 1/16 finału gry pojedynczej kobiet imprezy WTA 1000 China Open 2024 w Pekinie.

Mecz Magda Linette – Moyuka Uchijima trwał dwie godziny i 41 minut. Obie tenisistki zmierzyły się ze sobą po raz trzeci i po raz trzeci górą była Magda Linette.