NEWS

Poprosili Igę o kilka słów po polsku. Niespodziewany zwrot akcji

Published

on

Iga Świątek skomentowała na gorąco zwycięstwo z Marketą Vondrousovą. Kiedy została poproszona o kilka zdań do kibiców po polsku, tenisistka zrobiła sobie pauzę na kilka sekund.

Iga Świątek rozpoczęła grę w WTA Finals i mogła w warunkach meczowych zapoznać się z kortem w Cancun. Pierwszą przeciwniczką w grupie była Marketa Vondrousova. Czeszka w sezonie odniosła tylko jedno zwycięstwo turniejowe, ale prestiżowe – była najlepsza w Wimbledonie. Głównie dzięki temu sukcesowi awansowała do finału sezonu.

We wszystkich meczach z Vondrousovą reprezentantka Polski zwyciężała w dwóch setach. Czeszka miała ochotę na przerwanie tej serii i nawet prowadziła 5:2 w pierwszej partii. Jej zakończenie okazało się jednak trudne i Iga Świątek wygrała 7:6 w tie-breaku po odwróceniu wyniku. Vondrousova miała czego żałować, a Polce pozostało iść za ciosem.

Drugi set to już inna historia, ponieważ zrezygnowana Vondrousova nie miała pomysłu na sprawienie problemu przeciwniczce. Świątek rządziła na korcie i potwierdziła wyższość wynikiem 6:0. W ten sposób sprawnie zakończyła mecz.